Geocaching
Profile for patrac

Kdo nezažil co to je lítat po lese, po městě,nebo prostě kdekoliv v přírodě s GPS v jedé ruce a s tužkou, rýčkem lanem, baterkoua spoustou dalšího GEOvybavení v batohu na zádech, nikdy nezkusil jak nenápadně sáhnout do nějakého otvoru, sebrat schránku tak aby vás při tom neviděl žádný Mudla ten neví co to je Geocaching.
Co to tedy je ten Geocaching?? Hra jako každá jiná?? Ne to tedy rozhodně ne. Z části to je pravda a z části ne. Pravdou je že se jedná o hru. Co už je lež, je to že se jedná o hru jako každou jinou. To tedy ani náhodou. Princip hry je velice jednoduchý: Po celém světě jsou rozmístěny schránky tzv. "Keše" které "kašeři"loví.Po nalezení se zapíšou svoji přezdívkou do přiloženého deničku, čímž stvrzují fyzické nalezení schránky a na netu pak zapíší nalezení do elektronického bloku.Možná se ptáte, kde že sakra sou ty schráky schovaný?? no to už je věc druhá takže popořadě:

Co ke hře vlastně potřebujete:
Prvním krokem je nutnost zaregistrovat se na Geocachingu Tím, že si tam vytvoříte účet (je to bezplatné), platí se až za PM - Premium Member tedy něco jako prémiový účet, zízkáte přístup do databáze keší.
Pak už je to vlastně hrozně jednoduché. Najdete místo kde chcete hledat svoji první keš. Asi někde poblíž vašeho domova. Pokud vlastníte GPS stáhnete si GPS souřadnice do vlastního přístroje a vydáte se hledat. Pro Geocaching je možno použít různé programy. Některé jsou placené některé jsou freeware a některé mají testovací Betaverze. Pro názornost uvádím například Bee line GPS, Ozziexplorer, GPS tunner, Geoscout, Tom Tom, Igo my way, Myo map. Softwaru je spousta jen ne všechen je pro hledání keší vhodný. Výběr je na každém z vás. Pokud GPS přístroj nevlastníte, pak je tu druhá možnost Vytisknout si Listing dané keše, její souřadnice dát například na Mapy.cz a zjistit tak kde se keš nachází. Takto se dají najít skoro všechny keše. Některé snáz, některé hůře.
Evidence:
možná vám to ze začátku nebude připadat důležité, ale časem určitě budete chtít mít evidenci kdy jste odlovili svoji první, desátou, padesátou, stou a třeba tisící keš :D